Co zrobić, aby mieć lepszą motywację?

Małymi kroczkami

Gdy podejmujemy decyzję o tym, aby zacząć jakikolwiek nowy etap naszego życia, zwykle odczuwamy podniecenie z tego powodu, a pozytywna energia wydaje się nas rozsadzać. Niestety, mamy do czynienia ze stanem, który jest nie tylko bardzo przyjemny, ale również krótkotrwały, a jego wygaszanie wydaje się dość bolesne. Warto ochronić się przed rozczarowaniem, gdy więc rozpiera nas energia i mamy wrażenie, że dziś możemy przenosić góry, powinniśmy dać sobie chwilę na odpoczynek i zebranie myśli. (http://idzdoprzodu.pl/oferta/

Nie można zrobić przecież od razu wszystkiego, co mamy w planie. Znacznie lepiej zacząć od wykonania połowy wyznaczonych sobie założeń, aby potem decydować się na kolejne kroki. Jeśli więc myślimy o bieganiu i o tym, aby pokonać trasę pięciu kilometrów, zaczęcie od krótszego dystansu przyniesie nam znacznie lepsze rezultaty niż skok na głęboką wodę. Co ważne, mamy do czynienia z zasadą, która sprawdza się nie tylko w świecie sportu.

W grupie raźniej

Gdy w grę wchodzi realizacja naszych celów, zaangażowanie jest mile widziane. Nie ma przy tym znaczenia, czy chcemy biegać, rzucić palenie, czy też opanować język obcy. Jeśli potrzebujemy zmiany, szukajmy osób, które stawiają sobie taki sam cel. Jeśli nie możemy liczyć na znajomych, często pomocne okazuje się choćby forum dyskusyjne, osoby, które się na nim spotykają mają bowiem takie same cele. Co więcej, można omawiać z nimi swoje postępy i przekonywać się, że również inni mają zarówno lepsze, jak i gorsze dni.

Poszerzanie horyzontów

Cel miej zawsze przed oczami

Jednym z cenniejszych źródeł motywacji okazuje się wizualizacja celu, nie ma przy tym znaczenia, czy jest nim zagraniczna podróż, czy też zmiana wyglądu fizycznego i znalezienie partnera. Dzieje się tak dlatego, że zdecydowana większość z ludzi jest wzrokowcami, a taki obrazek działa pobudzająco przypominając, o co toczy się niełatwa niekiedy gra. Czasem pomocne jest znalezienie odpowiedniego zdjęcia i umieszczenie go tam, gdzie mamy pewność, że zawsze będzie się ono znajdowało przed naszymi oczyma. To właśnie ten cel zmobilizuje nas i przypomni o naszych planach.

Co masz zrobić jutro – zrób dziś

Jedna z zasad motywacyjnych mówi o tym, aby nie odpoczywać dwa dni pod rząd i charakteryzuje się ona dużą skutecznością. Nie ma co zwlekać, gdy cel jest na horyzoncie.