Brak Ci motywacji? Radzimy!

Brak motywacji może być poważnym problemem nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym. Na szczęście, istnieje przynajmniej kilka sposobów na radzenie sobie z nim. Pierwszym krokiem wydaje się w tym kontekście znalezienie czegoś, co inspiruje, nie ma tu przy tym miejsca na ograniczenia. Często jest to blog, forum albo strona internetowa, może być to jednak również muzyka, film, zdjęcie, książka i rodzina.  

Znajdź trenera, zapisz się na kurs

Znalezienie trenera i zapisanie się na kurs pomaga w samej inauguracji działania, potem zaś staje się motywacją i sprawia, że rezygnacja z działania staje się trudniejsza niż wcześniej. Oczywiście, nie mówimy o najtańszym sposobie pomagającym w utrzymaniu motywacji, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które charakteryzuje się skutecznością. Co więcej, sposób ten nadaje się do zastosowania w przypadku różnych dziedzin, a jeśli dobrze poszukamy, trening lub kurs mogą okazać się tańsze niż początkowo zakładaliśmy.

 

Trener biznesu, który odkryje Twój potencjał - Paweł Tomaszewski

 

Czemu chcesz to zrobić?

Innym pomysłem na motywację jest znalezienie powodów naszych działań, a następnie – zapisanie ich. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego tak naprawdę podejmujemy określone aktywności, jeśli zaś nasze wnioski zostaną przeanalizowane, wzrośnie szansa na to, że uda się je również zrealizować. Jeśli więc podejmujemy się jakiegoś działania dla naszych bliskich, zwykle staramy się bardziej niż wówczas, gdy jedynym celem okazuje się być nasza własna satysfakcja.

Kurs motywacji

Nie daj się zniechęcić

Niekiedy możemy natrafić na sytuacje, rzeczy, a nawet osoby, które skutecznie są nas w stanie odciągnąć od tego, co naprawdę ważne. Zwykle nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy, a przecież umiejętność rozpoznawania takich przypadków stanie się naszą bronią w momencie, w którym będziemy chcieli z nimi walczyć. Dobrym sposobem na początek jest notowanie sobie, co lub kto działa na nas najbardziej destrukcyjnie. Dzięki temu łatwiej odkryjemy pokusy i nauczymy się mu przeciwstawiać.

Wizualizacja celu

Nie każdy jest przekonany o skuteczności wizualizacji celu, okazuje się jednak, że jest to metoda wyjątkowo skuteczna. Warto więc wyobrazić sobie sukces nie poprzestając na ogólnych faktach, ale sięgając po konkrety. Często jest to znakomity sposób na zmotywowanie się do działania.