Dlaczego mówcy motywacyjni są mocno cenieni?

Z możliwości zostania mówcą motywacyjnym mogą skorzystać osoby, którym udało się znaleźć w życiu prawdziwe szczęście, czy te, które odniosły sukces w biznesie. Zawód mówcy motywacyjnego należy obecnie do jednych a najbardziej popularnych. Nauczyciele sukcesu są na wagę złota we współczesnym świecie, w którym dla wielu największym marzeniem jest zdobycie dużych pieniędzy. Jednym z bardziej znanych mówców motywacyjnych jest urodzony bez kończyn górnych i dolnych mieszkający w Stanach Zjednoczonych Nick Vujicic. Na jego wykładach brak wolnych miejsc. Jest przykładem człowieka sukcesu: założył rodzinę, prowadzi fundację, ma niezliczoną liczbę fanów.

Mówca motywacyjny

Nick Vuijcic jest autorem książki pod wiele mówiącym tytułem: „Bez nóg, bez rąk,bez ograniczeń”. Dzieli się w niej z czytelnikami swoimi przemyśleniami. Możemy w niej przeczytać między innymi o tym, że większość ograniczeń i przeszkód z reguły rodzą się w naszej głowie, że wokół nas nie brakuje ludzi, którzy mogą nam podpowiedzieć, jak realizować swoje życiowe cele. Trzeba tylko uważnie przyjrzeć się osobom nie koniecznie tylko ze swojego najbliższego otoczenia. Życie Nicka zmieniło się pod wpływem artykułu o mężczyźnie, który także choruje na fokomelię.

Życiowy suckes

Artykuł uświadomił mu, że nie jest wyjątkiem, że na całym świecie żyje wiele osób, którzy prowadzą normalne życie, mimo że nie mają rąk i nóg. Życie Nicka nie należało do łatwych i przyjemnych. Ma za sobą przeprowadzkę z Australii do Stanów Zjednoczonych i przykre doświadczenia z okresu dzieciństwa, kiedy padał ofiarą niewybrednych żartów ze strony koleżanek i kolegów. Chorował na depresję, ma za sobą próbę samobójczą (w wieku 10 lat).

Ogromnym wsparciem dla Nicka byli jego rodzice. Jego ojciec jest pastorem (Nick poszedł w jego ślady), matka to pielęgniarka. To dzięki nim Nick może nazywać dzisiaj siebie mówcą motywacyjnym. W swoich przemówieniach sięga zarówno po argumenty religijne, jak również i takie, którymi jest w stanie przekonać również osoby niewierzące. Takie podejście sprawiło, że na spotkania z nim przychodzą tysiące osób.

Trener biznesu

Wielu mówców motywacyjnych pracuje dla wielkich korporacji. Motywują oni pracowników w nich zatrudnionych do wiary w siebie i kreatywności.